Szkolny News 2006/2007 

 

KLIKNIJ W ZDJĘCIE

22.06.2007

JUŻ    W A K A C J E!!!!!!!!!!!!!!!!

 W ten piękny słoneczny poranek o godzinie 9-tej  zakończył się rok szkolny 2006/2007
a rozpoczęły się WAKACJE.

Było mnóstwo nagród i kwiatów.

WSZYSTKIM UCZNIOM, NAUCZYCIELOM ORAZ DYREKCJI

ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH, NIEZAPOMNIANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI.

 

 

21.06.2007

Dzień sportu

Tym razem w ramach Dnia sportu  odbył się finał rozgrywek w halowej piłce nożnej - mecze o I, II  i III miejsce. O pierwsze miejsce walczyły dwa zespoły Ib TM i II TM. Wygrał zespól klasy II TM. O trzecie miejsce walczyły reprezentacje klasy IIc ZSZ i I TI. Trzecie miejsce zdobył zespól IIc ZSZ.

Najciekawszym punktem Dnia sportu był oczywiście mecz piłki siatkowej pomiędzy reprezentacjami uczniów i nauczycieli. Niestety ------------po bardzo ciężkiej, wyrównanej walce wygrali młodsi.

 

15.06.2007

Śladami Szwejka, Golema, Kawki i Hrabala

wyruszyła szkolna ekspedycja nauczycieli i pracowników administracji aby zdobyć praski HRAD.

Niestety perły tutejszej architektury - Małej Strany, Hradczan, Józefowa, most Karola, Złota Uliczka oraz oczywiście stały punkt od którego Śmierć dzwonkiem wzywa Apostołów do wędrówki czyli praski Orloj spowodowały, że praskie legendy Szwejka, Kawki i Hrabala zostały zepchnięte na plan dalszy... 

 

15.06.2007

Pożegnanie ABSOLWENTÓW ZSZ

Dobieg końca 3 letni okres nauki uczniów ZSZ - mechaników pojazdów samochodowych i operatorów obrabiarek skrawających. Dziś Dyrekcja, Rada Rodziców, nauczyciele oraz uczniowie pożegnali absolwentów 3 klas. Rozdano nagrody, podziękowania dla rodziców.

Wszystkim życzymy zdania egzaminów dyplomowych,  ciekawej i dobrze płatne pracy i oczywiście zapraszamy do podjęcia dalszej nauki w szkole dla dorosłych.

 

27.04.2007

Pożegnanie ABSOLWENTÓW TECHNIKUM I LICEUM

Dziś pożegnaliśmy tegorocznych Absolwentów - klasę IV TS, klasę IV TMS oraz klasę III LZI
Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody pieniężne, książkowe i listy gratulacyjne. Tradycyjnie uczniowie klas młodszych  przygotowali montaż słowno-muzyczny, którym pożegnali swoje starsze  koleżanki i starszych kolegów.

TEGOROCZNI ABSOLWENCI

IV TS
Grzegorz Baniowski, Rafał Bodzioch, Damian Faluta, Daniel Guz, Dawid Górski, Damian Jasiński, Kamil Karolczak, Kacper Kochanowski, Tomasz Łukasik, Wojciech Michel, Paweł Musiał, Łukasz Palej, Robert Pawlak, Andrzej Plizga, Mikołaj Przybojewski, Bartosz Radziński, Tomasz Romanowicz, Daniel Rymsza, Adam Śliwak, Marcin Wądołowski, Krzysztof Węgerski, Przemysław Więcek

IV TMS
Paweł Dec, Marek Fedyk, Damian Garycki, Jakub Graca, Marcin Karyś, Dawid Kokociński, Janusz Kozdrowski, Przemysław Kryszak, Mateusz Majcher, Piotr Paszkiewicz, Piotr Sanocki, Dariusz Dworak, Marcin Gromek, Piotr Paszkiewicz, Krzysztof Połczyński, Daniel Tatar, Przemysław Tragarz, Sławomir Wachol, Michał Zabłocki

III LZI
Katarzyna Augustyn, Monika Dajnowska, Krzysztof Kilański, Patrycja Klecha, Piort Koczur, Wojciech Koczur, Szymon Kowalczyk, Olga Krakowiak, Paulina Kuliś, Łukasz Młot, Anna Pierkowska, Damian Słapa, Małgorzata Sulka, Przemysław Szczurek, Ewa Turek, Kamil Wrona, Anna Zawojak.

Wszystkim ABSOLWENTOM życzymy zdania matury i  dostania się do wymarzonej uczelni.

NIE ZAPOMNIJCIE O NAS

 

13.04.2007

Powiatowy Konkurs Motoryzacyjny

Dziś w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Motoryzacyjny. W konkursie wzięło udział 8 drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z całego powiatu świdnickiego.

Zwyciężyła reprezentacja naszej szkoły

 

 

08-09.04.2007

 

Życzenia świąteczne

Aby zdrówko dopisywało, jajeczko smakowało, by szyneczka nie tuczyła,
atmosfera była miła.

 Ciepłych i udanych Świąt Wielkanocnych oraz wszelkiej pomyślności
i radości
 życzy Redakcja stronki.

 

 

03.04.2007

Nagrody, nagrody, nagrody...

Na uroczystym apelu Dyrekcja szkoły wręczyła nagrody zwycięzcom i uczestnikom konkursów i imprez szkolnych, które odbyły się w okresie lutego i marca.

Ogłoszone zostały również wyniki konkursu na prezentację multimedialną "Tajemnice zamków dolnegośląska". Zgodnie z wcześniejszą sugestią zwyciężyła reprezentacja klasy 1TI

 

29.03.2007

V Powiatowy Konkurs Matematyczny

To był już piąty jubileuszowy konkurs matematyczny szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego, który odbył się pod honorowym patronatem starosty świdnickiego. Autorem zadań do konkursu był po raz czwarty Pan Leszek Stefański. W konkursie uczestniczyło 30 uczniów. Zwyciężył Paweł Wróbel z II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

  Z rąk Starosty Świdnickiego Dyrektor II LO Bogusław Wojskowicz odebrał VIKTORA MATEMATYCZNEGO za największą liczbę laureatów w dotychczasowych konkursach. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki i znaczki pamiątkowe.

Twórcą i zarazem organizatorem konkursu od pięciu lat jest
 Pani Dyrektor Grażyna Sosnowska.

Za ufundowanie nagród Dyrekcja ZSM składa serdeczne podziękowania Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta, firmie BOSKAR, TESCO, księgarni EMPiK i MATRAS w Świdnicy
 

 

21.03.2007

IV Festiwal Nauki

 Po raz czwarty został zorganizowany  FESTIWAL NAUKI pod hasłem: „Miłość niejedno ma imię”.. Tematyka tegorocznego Festiwalu była również związana z patronem naszej szkoły - Mikołajem Kopernikiem.

 Wykłady i prezentacje wykładowców Uniwersytetu Wrocławskiego, pracowników naukowych  Sudeckiego Parku Narodowego jak również prezentacje multimedialne  uczniów i nauczycieli naszej szkoły - to główne atuty Festiwalu.  W ramach  cyklu "Życie i odrobek naukowy Mikołaja Kopernika" wykład i prezentacja dr Pawła Presia z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Na szczególną uwagę zasługiwała  prelekcja ks. dr Janusza Czarnego pt:” Cywilizacja miłości”. Dziękujemy również naszym stałym gościom z Ośrodka Dydaktycznego Parku Narodowego Gór Stołowych panom mgr inż. Tomaszowi  Mazurowi  i mgr inż. Tadeuszowi Kandesef.
 W ramach Festiwalu odbyły się również 2 konkursy (tematyka związana z życiem i działalnością M. Kopernika) w których brali udział  zespoły  reprezentujące szkoły im. Mikołaj Kopernika z Opola, Żor, Wałbrzycha. Zwycięzcy konkursów to drużyny: Zespołu Szkół Budowlano-Informatycznych z Żor i Zespołu Szkól Mechanicznych w Świdnicy

 W Festiwalu uczestniczyła również młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalną szkół z całego powiatu.

 

19.03.2007

Konkurs recytatorski

W blasku świec, przy aromacie dobrej kawy odbył się niezwykły konkurs recytatorski. Miał on formę OPOWIEŚCI o cywilizacji europejskiej, umiłowaniu wolności, walki o prawo do szczęścia, w które zostały wplecione fragmenty prozy i liryki - o walce dobra ze złem, o przyjaźni, relacji mistrz-uczeń.

Zwycięzcą konkursu został Jakub Wilczyński z klasy III TM, drugie miejsce zajął Dawid Kołodziejczyk z klasy Ia TM a trzecie miejsce zdobyła Ewa Turek z klasy III LZI 

 

16.03.2007

 

Turniej motoryzacyjny

 Odbył się finał Szkolnego Turnieju Motoryzacyjnego. Wyłonił on zwycięzców, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Turnieju Motoryzacyjnym.  Eliminacje do turnieju przebiegały w następujących etapach:
  - test ze znajomości przepisów ruchu drogowego,
  - rozpoznawanie części samochodowych, pierwsza pomoc, zmiana koła na  czas,
  - jazda sprawnościowa samochodem.

 
A oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce > Jarosław Myśliwski IIIb TS

II miejsce > Mateusza Pyc  IIIa TS

III miejsce > Mateusz Mikuła IIIb TS


 Turniej ten jest pierwszym etapem Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego, który propaguje bezpieczne poruszanie się po drodze. Nasi uczniowie od kilku lat dochodzą do etapu wojewódzkiego i centralnego.

 

 

14.03.2007

Ścieżki edukacyjne - prezentacje

 

"TAJEMNICE ZAMKÓW DOLNEGOŚLĄSKA" - to tematyka tegorocznych prezentacji. Reprezentacje poszczególnych klas zaprezentowały swoje piękne prace. Komisja pracowała, pracowała i pracowała, i nie ogłosiła zwycięzców. Nieoficjalne dowiedzieliśmy się, że zwyciężyła reprezentacja klasy 1TI, która zaprezentowała i wykonała prezentację multimedialną  pt "Tajemnice zamku Książ"

 

27.02.2007

 Turniej tenisa stołowego

W naszej szkole odbył się "Strefowy turniej tenisa stołowego szkól ponadgimnazjalnych"

 

19.02.2007

534 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika patrona naszej szkoły

Mikołaj Kopernik opracował heliocentryczny model Układu Słonecznego, według którego Słońce znajduje się w centrum, Ziemia jest planetą i podobnie jak pozostałe planety obiega Słońce po orbicie kolistej. Jego teoria została opublikowana w 1543 r. w księdze De revolutionibus orbium coelestium
(O obrotach sfer niebieskich). Teoria Kopernika wpłynęła na sposób patrzenia na miejsce Ziemi i człowieka we Wszechświecie i stała się podstawą rozwoju nauk ścisłych

 

 

 

15.02.2007

"Świdnica wczoraj i dziś"

Z miłości do "Naszej małej ojczyzny" biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy "Świdnica wczoraj i dziś".

Konkurs odbył się w dwóch etapach:

- eliminacje 22 stycznia 2007 r.
- finał 15 lutego 2007 r.

A oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce > Marek Rzeczkowski III TM

II miejsce > Artur Pawliwski  III TM

III miejsce  > Mateusz Majcherczyk  III TM

IV miejsce  > Krzysztof Lipiec  IIa TS

V miejsce > Justyna Połeć  II LZI

 

27.01.2007

 STUDNIÓWKA

W nocy z soboty na niedzielę 27/28 stycznia nasi maturzyści bawili się na swoim pierwszym balu. Było naprawdę galowo i uroczyście, a niektórym nauczycielom i rodzicom łza się w oku zakręciła.

 

(Super był GG z III LZI oraz Książe czyli KK również z III LZI)
 

 

26.01.2007

NAJ-NAJ-NAJLEPSI PO I SEMESTRZE

Uroczystym apelem zakończył się I semestr nauki w naszej szkole. Najlepsi uczniowie i klasy (z najwyższą średnią, z najwyższą frekwencją, z nienaganną postawą i kulturą, reprezentanci szkoły, uczniowie zaangażowani w pracy na rzecz klasy i szkoły) otrzymali nagrody.

Najlepszy uczeń dostał również nagrodę pieniężną.
Fundatorem wszystkich nagród była Rada Rodziców

22.12.2006

 

 Święta, Święta

 

Z okazji  Świąt Bożego Narodzenia, Redakcja stronki pragnie złożyć  wszystkim sympatykom  najszczersze życzenia:
     Życzymy  zdrowych, ciepłych i radosnych Świąt, spędzonych wraz z rodziną, osobistej i zawodowej pomyślności oraz dużo energii na nadchodzący Nowy 2007 rok!

11.11.2006

Dzień Odzyskania Niepodległości

W dniu 11 listopada 2006 r. odbył się w szkole uroczysty apel poświecony 88 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W szkole pojawiły się nowe bardzo ciekawe gazetki i  aranżacje plastyczne poświecone walce o odzyskanie niepodległości naszych rodaków.

Wszystko zaczęło się właściwie dnia 10 listopada 1918 roku kiedy do Warszawy przybył marszałek Józef Piłsudski. Był on przetrzymywany w twierdzy w Magdeburgu z powodu odmówienia złożenia przysięgi braterstwa broni z armiami Austro-Węgier i Niemiec oraz na wierność obu cesarzom tych krajów.

Piłsudski zwolniony z więzienia od razu zabrał się do pracy. 11 listopada 1918 roku podporządkował sobie rząd lubelski Daszyńskiego, a Rada Regencyjna powierzyła mu władzę wojskową. We Francji tego dnia podpisano rozejm. Niemcy zmuszeni byli opuścić zajmowane kraje.

Z czasem Polacy uznali dzień 11 listopada za pierwszy dzień niepodległej Polski. A na pamiątkę tych wydarzeń ustanowiono Święto Niepodległości.

"Obywatele!
Od dziś obejmuję naczelną komendę
nad siłą zbrojną Polski
(...)
Okupacja w Polsce przestaje istnieć.
Żołnierze niemieccy opuszczają naszą Ojczyznę. (...)"


                                                   
  Józef Piłsudski

Warszawa, 12 listopada 1918r.

14.10.2006

Dzień Edukacji Narodowej 

W dniu dzisiejszym obchodzimy w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji życzymy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły dużo zdrowia, spokoju oraz wielu sukcesów zawodowych.

Tradycyjnie z okazji Dnia Edukacji Narodowej 14 października odbyła się uroczysta akademia z super występami uczniów. W akademii uczestniczyli pracownicy szkoły, uczniowie, nauczyciele.

9.10.2006

Otrzęsiny

Zgodnie z coroczną tradycją 9 października w Naszej Szkole odbył się chrzest klas pierwszych.
Pierwszaki przygotowały krótką prezentację swojej klasy, a następnie reprezentanci zespołów klasowych i WYCHOWAWCY klas wzięli udział w różnych "KONKURSACH" przygotowanych przez swoich starszych kolegów.

Było suuuperrrrr

 

19.09.2006

Dolnośląski Festiwal Nauki 
Zwiedzaliśmy Politechnikę Wrocławską...

 

6.09-8.09.2006

PHOTO_NEWS

Rajd mechanika 

Tradycyjnie wrzesień to miesiąc wycieczek, rajdów i innych wyjazdów.  W dniach 5-7 września szkoła opustoszała by uczestniczyć, jak co roku w Rajdzie MECHANIKA - STRZELINIEC 2006 Klasy pierwsze  integrowały się w szkole poznając jej tradycje, pracownie szkolne, swoich wychowawców i oczywiście samych siebie, by w ostatnim dniu rajdu również w nim uczestniczyć.

 

04.09.2006

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego


I TY też możesz
rozpocząć naukę w naszej szkole...

                   Z A P R A S Z A M Y !!!