Szkolny News 2007/2008



 


 

KLIKNIJ W ZDJĘCIE
 

13.06.2008
 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ach, co to był za dzień…   Totalny młyn – 13 i piątek, ale wszystko dobrze się skończyło.

Od samego rana kończyły się przygotowania  do pożegnania ABSOLWENTÓW ZSZ. O godzinie  9:45 w sali gimnastycznej zebrali się wszyscy Absolwenci ZSZ, rodzice, zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele oraz Dyrekcja szkoły.
Jak zawsze było bardzo uroczyście – wprowadzenie sztandary – hymn – przywitanie gości – przemówienie Pana Dyrektora, podziękowania dla rodziców, rozdanie nagród dla naj… ABSOLWENTÓW – kwiaty dla wychowawców  i  o s t a t n i e  zdjęcie klasowe.

Wszystkim ABSOLWENTOM życzymy sukcesów w pracy i zapraszamy do zdobywania dalszej wiedzy w naszej szkole.    P O W O D Z E N I A


Zaraz po pożegnaniu absolwentów gościliśmy Laureatów Powiatowego Konkursu Wiedzy Informatycznej pt. „Świdnickie opowieści” – obraz i słowo. Patronem konkursu był  Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa.  W tym roku szkolnym konkurs skierowany był do uczniów szkól gimnazjalnych. 

Do finału zakwalifikowano 3 prace.

Zwyciężyła praca uczennicy gimnazjum Nr 3 w Świdnicy -  Marty Suchańskie, II miejsce zajął uczeń gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie – Maciej Wernecki,  III miejsce zajęła praca Ewy Pilarczyk uczennicy gimnazjum im. Jana Pawła II z Żarowa. Wszyscy Laureaci otrzymali dyplomy i super MP4.

Komisja wyróżniła również 3 prace: Jędrzeja Mirowskiego i Jakuba Licheńskiego uczniów gimnazjum Nr3 w Świdnicy, Karoliny Mikulskiej i Agnieszki Ciszak  z gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie.

W imieniu uczestników jeszcze raz dziękujemy Panu Staroście, dziękujemy Urzędowi Miasta Świdnica, Radzie Rodziców ZSM za ufundowanie miłych upominków dla uczestników konkursu.

Dziękuje także opiekunom a zarazem organizatorom i recenzentom konkursu etapu gimnazjalnego – Panu  Zbigniewowi Janusowi, Pani  Beacie Samoraj  i  Pani  Iwonie Płosińskiej.


Po tej miłej uroczystości odbyła się III tura – FINAŁ  Ścieżek Edukacyjnych.  Do tej tury zakwalifikowało  tylko siedem klas: 1c TS, 1 TM, 2c TS, 2 TI, 3 TM, 3 TI, 2c ZSZ. Liderzy poszczególnych klas zaprezentowali swoje prace – pokazując ciekawe  zakątki, miejsca w Polsce, które warto zobaczyć i zorganizować tam klasową wycieczkę. Wywiad doniósł - nieoficjalnie, że  zwyciężyła klasa 2 TI, II miejsce zajęła klas 2c ZSZ a trzecie 1c TS.

 

 
19.05.2008
 

 

 

 

 

 

 

"Nie umiera ten, kto pozostaje w pamięci i sercach żywych"

 

Z głębokim żalem i ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci naszego Kolegi

Lechosława Ulewicza

człowieka o wielkim sercu, przyjaciela młodzieży, wybitnego  pedagoga,
"ojca" wielu pokoleń mechaników, wieloletniego dyrektora szkoły.
 

Wyrazy szczerego współczucia

RODZINIE

składają: absolwenci, uczniowie, grono pedagogiczne, emeryci,
pracownicy administracji i dyrekcja szkoły


Pogrzeb naszego kolegi odbędzie się 21 maja 2008r. o godzinie 13
 na cmentarzu przy ulicy Bobrzańskiej

więcej...

 



30.04.2008

 

 


"MAJÓWKA" w Mechaniku

Jak co roku Święto narodowe uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście. Na ten "majówkowy" bryfing  złożyły się najważniejsze informacje o okolicznościach uchwalenia Konstytucji 3 Maja i jej znaczeniu, były wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej.

Po raz pierwszy rocznica Konstytucji 3 maja została uznana za święto narodowe uchwałą Sejm Ustawodawczy (1919-1922) z 29 kwietnia 1919 r. Po II wojna światowa obchodzono je do 1946r., kiedy to w wielu miastach doszło do demonstracji studenckich. Od tego czasu władze komunistyczne zaprzestały i zabroniły publicznego świętowania, a próby manifestowania były często tłumione przez  Milicja Obywatelska. Zostało oficjalne zniesione ustawą z dnia 18 stycznia 1951r. o dniach wolnych od pracy. Święto narodowe w dniu 3 maja ponownie przywrócono do kalendarza świąt państwowych 6 kwietnia 1990r. Dzień 3 maja jest w Polska dniem wolnym od pracy. Od 2007 roku 3 maja jest również świętem narodowym Litwy.

WARTO ZOBACZYĆ więcej...

 

25.04.2008

 

 Asta la vista - czyli nara...


Dziś uczniowie czwartych klas odebrali świadectwa i pożegnali się ze swoimi nauczycielami, koleżankami  i kolegami z młodszych klas.

Każdy z nich rozpoczynając naukę w naszej szkole miał swoje cele, marzenia, które w ciągu tych czterech  lat pragnął zrealizować. Dla wielu było to na pewno poznanie nowych ciekawych osób, ale przede wszystkim poprzez odpowiednie wykształcenie, zapewnienie sobie doskonałej przyszłości. Z pewnością było to bardzo trudne. Wymagało wielu poświęceń
i pracy, ale to właśnie ONI dziś są  tymi, którym się to udało.

Były to niewątpliwie wzruszające chwile nie tylko dla absolwentów, ale i dla nauczycieli, wychowawców i rodziców. Nie jednemu zakręciła się łezka. No cóż, tak to w życiu bywa, zawsze jest początek, musi być i koniec. Mamy nadzieję, że odchodzący absolwenci będą nas mile wspominać.

Wszystkim im życzymy dalszych sukcesów.

 



Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W dniu 13 kwietnia 1943 roku o godzinie dziewiątej piętnaście rano czasu nowojorskiego radio w Berlinie nadaje następującą wiadomość:
„Ze smoleńska donoszą wiadomość, że miejscowa ludność wskazała władzom niemieckim miejsce tajnych masowych egzekucji, wykonywanych przez bolszewików, podczas których wymordowano 10000 polskich oficerów. Władze niemieckie udały się do miejscowości Kosogory, będącej sowieckim uzdrowiskiem, położonym o 16 kilometrów na zachód od Smoleńska, gdzie dokonano strasznego odkrycia.  Znaleziono dół mający 28 metrów długości i 16 metrów szerokości, w którym znaleziono 3000 ciał ułożonych w 12 warstwach. Wszystkie ciała były w pełnych mundurach wojskowych."

14 listopada ub. roku uchwałą Sejmu - "w hołdzie Ofiarom (...) oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 roku"- DZIEŃ 14 KWIETNIA JEST
DNIEM PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

 

WARTO ZOBACZYĆ więcej...

8.04.2008
 


 

VI POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

Matematyka jest delikatnym kwiatem,
który rośnie nie na każdej glebie
i zakwita nie wiadomo kiedy i jak.

                              (Jean Fabre)

WTOREK – 8 kwietnia – godzina 9.13 START – 12.13 KONIEC MATEMATYCZNEGO MARATONU.
Sześć bardzo trudnych zadań autorstwa Pana profesora Leszka Stefańskiego – rozwiązało niewielu spośród 32 startujących zawodników z 6 ponadgimnazjalnych szkół powiatu świdnickiego. W tym roku wszystko co było do wygrania „zgarnął” II Ogólniak.

Wygrał Radosław Tomaszewski, drugie miejsce zajął Grzegorz Wożniak
a III ex eguo – Olga Dzięgielewska i Beata Kaczorowska.

 Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali wspaniałe nagrody i dyplomy,  Radek dodatkowo otrzymał Nagrodę Starosty, a opiekunowie i komisja konkursowa piękne podziękowania.
 


 21.37.2.04.2005

 to KOD OTWARCIA BRAM NIEBIESKICH
przez Chrystusa
jednemu z Największych Ludzi Tej Ziemi

KAROLOWI WOJTYLE -  PAPIEŻOWI

I proszę abyście się za mnie modlili za życia mojego i po mojej śmierci


 


więcej...

1.04.2008

Too nie PRIMA  APRILIS  -  T O O    V FESTIWAL NAUKI

1 kwietnia 2008 r już po raz PIĄTY w naszej szkole odbył się –  FESTIWAL NAUKI. To mały jubileusz. Festiwale cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Pokazał, że nasza  młodzież jest szczególnie zainteresowana otaczającym światem, jest otwarta na wiedzę i nowe technologie. Było suUuuprrR - kto nie był niech żałuje.

21.03.2008 Kolorowych Świąt

Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka. Życzę, aby święta wielkanocne przyniosły radość, pokój oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha...

 no i oczywiście...

...mazurków dwie tony, jajek jak balony, kiełbasy wędzonej, dużo chrzanu do niej, słońca wiosennego, uśmiechu promiennego, wesołego zająca co śmieje się bez końca, szczerbatego barana, co beczy od rana oraz mokrego ubrania w dzień polewania.

więcej...
 

17.03.2008
 

IDY MARCOWE            
                                   DROGĄ  MITOLOGICZNYCH  MOTYWÓW   I   SYMBOLI
                                                         KONKURS RECYTATORSKI

W ten marcowy wieczór dzięki uczestnikom przenieśliśmy się w świat starożytnych Greków i Rzymian. Dzięki nim mitologia ponownie okryła przed nami swoją siłę, tajemnice i piękno. Teksty wybrane przez recytatorów przeniosły nas w świat romansu, zdrady, kary, czyli wszystko to, co może się zdarzyć w ludzkich związkach. Oczywiście nie zabrakło ideałów dobra, moralności, prawości, wierności…

ZWYCIĘZCY:

I MIEJSCE - Piotr Bartnicki

II MIEJSCE - Dawid Kołodziejczak

III MIEJSCE - Tomasz Soński

 

16.02.2008

535  rocznica urodzin Mikołaja Kopernika patrona naszej szkoły

Mikołaj Kopernik opracował heliocentryczny model Układu Słonecznego, według którego Słońce znajduje się w centrum, Ziemia jest planetą i podobnie jak pozostałe planety obiega Słońce po orbicie kolistej. Jego teoria została opublikowana w 1543 r. w księdze De revolutionibus orbium coelestium (O obrotach sfer niebieskich). Teoria Kopernika wpłynęła na sposób patrzenia na miejsce Ziemi i człowieka we Wszechświecie i stała się podstawą rozwoju nauk ścisłych

  

08.02.2008

WYRÓŻNIENIA DLA NAJ-NAJ-NAJLEPSZYCH PO I SEMESTRZE

Uroczystym apelem zakończył się I semestr nauki w naszej szkole. Najlepsi uczniowie i klasy
(z najwyższą średnią, z najwyższą frekwencją, z nienaganną postawą i kulturą, reprezentanci szkoły, uczniowie zaangażowani w pracy na rzecz klasy i szkoły) otrzymali nagrody.

Fundatorem wszystkich nagród była Rada Rodziców

31.01.2008

IV ŚWIDNICKI POLONEZ MATURZYSTÓW

O godzinie 12 na Świdnickim Rynku ponad 1000 tegorocznych maturzystów z całego powiat zatańczyło poloneza.  Zabawa była przednia. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty uczestnictwa, które ufundowała GAZETA WYBORCZA.

Organizatorem "IV ŚWIDNICKI POLONEZ MATURZYSTÓW", był Zespół Szkół Mechanicznych.

05.01.2008

Już po ! ! ! !

Niestety  Studniówka już się odbyła. Impreza była przednia. Był tradycyjny polonez. Oczywiście były też programy artystyczne i zdjęcia. Wszyscy bawili się naprawdę dobrze
i żałowali, że wszystko musiało skończyć się o 4-tej

21.12.2007

WIGILIJNE JASEŁKA

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną tradycyjnie spędziłyśmy na klasowych wigiliach, łamaniu się między sobą opłatkiem, składaniu życzeń, śpiewaniu kolęd. Rozpoczęłyśmy w klasach, skąd po wspólnym posiłku i obdarowaniu się prezentami przeszłyśmy do pięknie udekorowanej sali gimnastycznej.

 ….a      a    t a m  obejrzałyśmy „cuuud mniemany” – czyli najpierw fantastyczny występ  przedszkolaków  a później wspaniały występ dyrekcji i nauczycieli - zresztą sami    z o b a c z c i e

21.12.2007

 

Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku- Merry Christmas & Happy New Year! - Fröhliche Weihnachten und ein glückliches Neues Jahr!

 

Życzenia dobrych ocen dla uczniów, spełnienia marzeń wszystkim marzycielom, szczęścia w miłości wszystkim zakochanym... i tym samotnym też, zdrowia wszystkim chorym, szczęścia zmartwionym, a dla wszystkich - przyjaźni, radości, wiary, magicznych świąt... i wszystkiego co tylko pragną ludzie.

więcej...
 

13.12.2007

 

P A M I Ę T A M Y  !!!

13 grudnia 1981 r. złamano nadzieje milionów Polaków i na wiele lat odsunięto szansę na demokratyczne przemiany. Stan wojenny przyniósł tysiącom osób i ich rodzinom wielkie cierpienie – izolację w obozach internowania, uwięzienie, pozbawienie pracy, inne represje, zaś dziesiątki niewinnych straciły życie.

Ten dzień powinien być dla wszystkich Polaków DNIEM PRZESTROGI,
przypominającym chwile, w których Polak Polakowi wypowiedział wojnę.

więcej...

 

28.11.2007

WIZYTACJA KANONICZNA MECHANIKA

Ten dzień był szczególnym dniem w życiu społeczności szkolnej.

Po raz pierwszy w całej 60 letniej historii szkoły odwiedził nas
J.E. Ks. Biskup Ignacy Dec

Serdecznie dziękujemy za słowa otuchy, życzliwości,
miłe życzenia i błogosławieństwo.
Księże Biskupie zapraszamy ponownie za rok.

 

 

27.11.2007

 SREBRO - szczypiornistów

Dziś  w Dzierżoniowie odbył się finał strefy wałbrzyskiej w piłce ręcznej

Nasz powiat reprezentowała drużyna Zespołu Szkół Mechanicznych. Finał dostarczył wielu emocji, przyszło nam się bowiem zmierzyć z bardzo dobrymi drużynami. Po sportowej walce wygrała szkoła z Bystrzycy Kłodzkiej, która w decydującym meczu pokonała nasz zespół 18:11. We wcześniejszych meczach „Mechanik” kolejno wygrał 19:14 z Dzierżoniowem oraz z Ziębicami 20:18 - tym samym zajmując II miejsce.

W finale „Mechanik” reprezentowali: Michał Rzepecki, Mateusz Kuriata, Krzysztof Rodzaj, Robert Fryndt, Zbigniew Maziarz, Mateusz Wilk, Łukasz Krzeczowski, Michał Mydłowski, Marcin Augustyniak, Michał Dybał, Michał Chaber, Marek Rzeczkowski, Michał Bielecki. Opiekunem srebrnego TEAMU był Radosław Szalecki.

Gratulujemy  chłopcom i ich trenerom oraz życzymy dalszych sportowych sukcesów.
Sukces Mechanika to sukces Świdnicy, to sukces naszego Powiatu.

 

21.11.2007

Was ist das? - TOOOOOO   Wieczór poezji obcojęzycznej
 

Kto nie zna języków obcych, ten nic nie wie o swoim własnym.”
 

Tymi słowami Johanna Wolfganga von Goethego rozpoczął się wieczór poezji obcojęzycznej przygotowany przez Koło języków obcych.

Uroczystość miała na celu głębsze poznanie twórczości i życia pisarzy angielskich i niemieckich. Była również okazją do zaprezentowania twórczości własnej naszych uczniów. Pośród prezentowanych utworów można było usłyszeć między innym utwory Lorda Byrona, J.Goethego,
J.Tolkiena, F.Schillera, J.Eichendorffa. Mieliśmy również okazję wysłuchać jednego utworu w języku japońskim. Nietuzinkowy podkład muzyczny, odpowiednio dobrana do każdego wiersza prezentacja multimedialna, przedstawiająca autora oraz tematykę prezentowanych wierszy nadała imprezie swoistego klimatu. Wystrój sali spotęgował refleksje i wprowadził w tajemny świat poezji. Nawiązywał nie tylko do przedstawianych utworów – plakaty przygotowane przez uczniów szkoły w sposób szczególny podkreślały wagę przedsięwzięcia.
Można było usłyszeć utwory o miłości i zdradzie, o cudach natury i tajemniczości owianej mistycyzmem, o świecie wokół nas i o naszych snach. Nie zabrakło również utworów o przywiązaniu do ziemi ojczystej oraz o problemie wyzysku i nędzy. Ten listopadowy wieczór był piękną wędrówką po poezji pozwolił odświeżyć posiadaną wiedzę o dorobku artystycznym poszczególnych poetów.

więcej...

 

15.11.2007

Awans RĘCZNYCH

15 listopada w Dzierżoniowie odbył się półfinał strefy wałbrzyskiej piłki ręcznej chłopców. Nasz powiat reprezentował Zespól Szkół Mechanicznych.
Trzeba dodać, że godnie reprezentował. Pewnie wygrany turniej przez "Mechanik" zapewnił awans do finału strefy wałbrzyskiej (byłe woj. wałbrzyskie).

WYNIKI:
            ZSM Świdnica - ZSR Dzierżoniów 19:14
            ZSM Świdnica - ZS Kamieniec Ząbkowicki 21:10

Reprezentacja: Radosław Szalecki - opiekun, Zbigniew Maziarz, Marek Rzeczkowski, Robert Fryndt, Marcin Augustyniak, Łukasz Krzeczkowski, Michał Bielecki, Michał Rzepecki, Mateusz Kuriata, Michał Dybał, Michał Chaber.

Turniej finałowy odbędzie się w Dzierżoniowie 27 listopada
 

 

14.11.2007

 

Kwiaty pod ścianą śmierci od maturzystów Mechanika

 

W tym dniu uczniowie klas maturalnych zwiedzali największy niemiecki obóz zagłady
KL  Auschwitz-Birkenau

 

więcej...

 

11.11.2007


 

Święto Niepodległości

Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu. W godnym i uroczystym przeżyciu tego święta pomogła nam uroczysta akademia przygotowana przez uczniów naszej szkoły

Centralne obchody Święta Niepodległości odbywają się w Warszawie i są transmitowane przez radio
i telewizję. Oglądamy wówczas wspaniałe defilady wojskowe, słuchamy przemówień ważnych osobistości i widzimy, jak oficjalne delegacje składają kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.
W tym dniu - jak co roku - ks. Prymas w Bazylice Archikatedralnej na Starym Mieście, a ks. Biskup Polowy w Katedrze Wojska Polskiego w Warszawie odprawiają Mszę św. za Ojczyznę. Modlitwy za poległych w obronie Ojczyzny zanoszone są też w innych świątyniach w kraju i poza jego granicami. Organizowane są także uroczyste apele żołnierskie i harcerskie, pod pomnikami bohaterów narodowych składane są kwiaty i palone są znicze na grobach żołnierzy. Gmachy państwowe, domy oraz ulice dekorowane są polskimi flagami. Dzień ten staje się dla wielu osób lekcją patriotyzmu.

Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. Nadeszła upragniona wolność. Dnia 10 listopada 1918 r. do kraju powrócił Józef Piłsudski, od lipca 1917 r. internowany przez Niemców w Magdeburgu. 11 listopada Rada Regencyjna przekazała mu naczelne dowództwo polskich sił zbrojnych. W Warszawie rozpoczęło się, trwające już w innych miastach, rozbrajanie wojsk okupacyjnych.

więcej...

 

24.10.2007

24 PAŹDZIERNIKA DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

„Biblioteka jest wielka przez swą gościnność

i wiedzę w niej zawartą, a nie przez jej rozmiary.”

W tym roku również nasza biblioteka szkolna aktywnie zaangażowała się w obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych.

Pojawiły się plakaty i informacje wyjaśniające co to za uroczystość. Do odwiedzenia biblioteki w tym dniu i przez najbliższy tydzień, zachęcała specjalnie oznaczona za pomocą strzałek i „ złotych myśli ” droga.

O godzinie 10.30, w bibliotece otwarta została wystawa. Warto zauważyć, że wystawa ta cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów jak i nauczycieli. Przy filiżance herbaty i pysznych ciastkach można był podyskutować o ulubionych książkach

Mam nadzieję, że dzień ten na długo zapadnie wszystkim w pamięci, że przybliżył i oswoił czytelnikom bibliotekę jako miejsce przyjazne każdemu i wreszcie, że święto to stanie się co roku kontynuowaną, naszą szkolną tradycją.
 

 

16.10.2007

Obchody VII Dnia Papieskiego w Mechaniku

Człowiek nie może żyć bez miłości. Człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mu się Miłość, jeśli nie spotka się z Miłością, jeśli jej nie dotknie i nie uczyni w jakiś sposób swoją, jeśli nie znajdzie w niej żywego uczestnictwa. I dlatego właśnie Chrystus-Odkupiciel, (...) objawia w pełni człowieka człowiekowi. To jest ów - jeśli tak wolno się wyrazić - ludzki wymiar Tajemnicy Odkupienia. Człowiek odnajduje w nim swoją właściwą wielkość, godność i wartość swego człowieczeństwa. Człowiek zostaje w Tajemnicy Odkupienia na nowo potwierdzony, niejako wypowiedziany na nowo. Stworzony na nowo! Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie. Człowiek, który chce zrozumieć siebie do końca - nie wedle jakichś tylko doraźnych, częściowych, czasem powierzchownych, a nawet pozornych kryteriów i miar swojej własnej istoty - musi ze swoim niepokojem, niepewnością, a także słabością i grzesznością, ze swoim życiem i śmiercią, przybliżyć się do Chrystusa. Musi niejako w Niego wejść z sobą samym, musi sobie przyswoić, zasymilować całą rzeczywistość Wcielenia i Odkupienia, aby siebie odnaleźć. Jeśli dokona się w człowieku ów dogłębny proces, wówczas owocuje on nie tylko uwielbieniem Boga, ale także głębokim zdumieniem nad sobą samym. Jakąż wartość musi mieć w oczach Stwórcy człowiek, skoro zasłużył na takiego i tak potężnego Odkupiciela, skoro Bóg Syna swego Jednorodzonego dał, ażeby on, człowiek, nie zginął, ale miał życie wieczne.
Właśnie owo głębokie zdumienie wobec wartości i godności człowieka nazywa się Ewangelią, czyli Dobrą Nowiną.

Jan Paweł II "Redemptor hominis", nr 10

 

Hasło tegorocznego dnia: Jan Paweł II - Obrońca godności człowieka. Wszyscy jesteśmy zobowiązani do włączenia się w obchody tego dnia, który staje się wezwaniem do podjęcia refleksji nad nauczaniem papieskim, dotyczącym godności człowieka.
Jak co roku Ks. Leszek Baranowski wraz z grupą uczniów przygotował Moralitet poruszające kwestie sensu i poszanowania życia, miłości, cierpienia i godności życia.

 

15.10.2007

 

Stypendia Rotariańskie dla uczniów Mechanika

Klub Rotary Świdnica – Wałbrzych i Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich – Oddział w Wałbrzychu przyznały Stypendium Rotariańskie:

Grzegorzowi Cieślikowi, uczniowi klasy II Technikum Informatycznego i Łukaszowi Ofierze, uczniowi klasy II Technikum Informatycznego

Wręczenie stypendiów odbyło się 15 października 2007 roku w Hotelu „Piast” w Świdnicy. Stypendium wręczali: Prezydent Klubu Pan Jacek Domejko oraz Pan Edward Szywała

 

15.10.2007

 Dzień Edukacji Narodowej w Mechaniku

W dniu dzisiejszym  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. O godz. 12.30 w wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej rozpoczął się uroczysty apel. Obecni byli emerytowani nauczycieli, obecni nauczyciele, pracownicy administracji, przedstawiciele Rady Rodziców  oraz niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły. Uczniowie wręczyli wszystkim zaproszonym gościom róże a Pan Dyrektor nauczycielom i pracownikom szkoły nagrody za dotychczasową pracę.

Wielkie owacje zgromadzonych gości  i uczniów wzbudził fantastyczny występ szkolnej grupy teatralnej w przedstawieniu Absolwent.

W tym dniu odbyło się również uroczyste przekazanie sztandaru  młodszemu rocznikowi uczniów naszej szkoły.


 
Mamy nadzieję, że żadna klasa nie zapomniała w tym dniu o swoim wychowawcy, i złożyła im życzenia.
My ze swej strony chcemy życzyć Wam, drogie koleżanki i koledzy wszystkiego najlepszego,  zadowolenia
z uczniów i ...wysokich zarobków.

 

14.10.2007

VII Dzień Papieski

VII Dzień Papieski, który w tym roku przypada na dzień 14. października, upłynie pod hasłem
"Jan Paweł II – Obrońca godności człowieka".

Dzień Papieski obchodzony jest od 2001r. zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Obchody te przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym.

Dzień Papieski jest przede wszystkim dniem duchowej łączności z Ojcem Świętym i modlitwy w Jego intencji. We wszystkich parafiach całej Polski w niedzielę poprzedzającą Dzień Papieski odczytywany jest list pasterski Konferencji Episkopatu Polski. Odprawiane są Msze św. w Jego intencji, podczas których głoszone są homilie i katechezy poświęcone nauczaniu Jana Pawła II. W wielu parafiach odbywają liczne nabożeństwa oraz nocne czuwania połączone z medytacją tekstów papieskich. Wieczorem o określonej godzinie we wszystkich diecezjach w kraju odbywają się uroczyste Apele modlitewne w łączności z Ojcem Świętym.

 

13.10.2007

Ołomuniec  - też warto zobaczyć!

W tym dniu liczne grono nauczycieli i pracowników szkoły zwiedzało piękną starą stolicę Moraw Ołomuniec.

12.10.2007

Medaliści - Mechanik świętuje

Z okazji Święta Edukacji Narodowej nauczycieli naszej szkoły  zostało wyróżnionych za swoją pracę.

  Prezydent RP odznaczył Srebrnym Krzyżem Zasługi za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej: Panią Barbarę Kucner, Panią Jolantę Wikarek.
   Minister Edukacji Narodowej odznaczył Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania: Panią Krystynę Grzelczak, Pana Lechosława Ulewicza.
  Minister Edukacji Narodowej przyznał Nagrodę Ministra II stopnia za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze: Pani Jolancie Wikarek.
  Dolnośląski Kurator Oświaty przyznał Nagrodę Kuratora za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze: Pani Beacie Netkowskiej.

Uroczyste wręczenie odznaczeń odbyło się 12 października 2007 roku w Zamku Książ, w przepięknej Sali Maksymiliana. Nagrody wręczali: Wicewojowoda Dolnośląski Pan Roman Kulczycki i Dolnośląski Kurator Oświaty Pani Beata Pawłowicz.  Podkreślano, że dzięki pracy nauczycieli szkoła jest nie tylko źródłem, z którego kolejne pokolenia czerpią wiedzę, ale też miejscem kształtowania się patriotyzmu, wartości moralnych, odpowiedzialności, a także poszanowania dla narodowych i lokalnych tradycji.  

 

12.10.2007

Nagrody Starosty

Starosta Świdnicki przyznał Nagrodę Starosty za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze: Pani Dorocie Fortunie-Rataj i Panu Zenonowi Dzięgielewskiemu.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12 października 2007 roku w Domu Nauczyciela. Dziękowano za wytężoną i pełną poświęcenia pracę, za serce oddane dzieciom
i młodzieży, za mądre i odpowiedzialne wychowywanie kolejnego pokolenia Polaków.

 

 

10.10.2007

Czy trudno być pierwszakiem?

 Na pewno nie w Mechaniku. Zgodnie ze szkolną tradycja jak co roku "pierwszaki" przeszli swój pierwszy chrzest. Nikt się nie nudził, było zabawnie i wesoło.

9.10.2007

Łukasz Ofiara - stypendystą

9 października 2007 roku w Zespole Szkół Nr 14 we Wrocławiu wasz kolega Łukasz Ofiara za bardzo dobre wyniki w nauce z rąk Kuratora Oświaty Pani Beata Pawłowicz otrzymał stypendium naukowe Prezesa Rady Ministrów RP. Serdecznie granulujemy Łukaszowi.

8.10.2007

Echo 60-lecia

Jeszcze długo będzie się mówiło o obchodach 60-lecia szkoły.
Upominki, miłe życzenia oraz OLBRZYMI TOTR to wyrazy uznania DYREKCJI szkoły dla wszystkich  zaangażowanych nauczycieli i pracowników szkoły w ich organizację.
Taka uroczystość odbyła się 8 października po  

 

 

 

 

22-23.09.2007

JUBILEUSZ "MECHANIKA"

...22 i 23 września 2007 roku w murach Mechanika spotkało się wielu absolwentów, którzy z łezką w oku wspominali dawne dzieje: czasy beztroskiej młodości, bezinteresownych przyjaźni, czy pierwszych miłości.
....
Każdy znalazł coś dla siebie i co najważniejsze – odnalazł własną cząstkę, powrócił do lat młodości. Długo można by mówić o szkole, o jej sukcesach i problemach, o ludziach, którzy w różny sposób byli z nią związani....

więcej informacji >> T U T A J

 

 

03.09.2007

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego


I TY też możesz
rozpocząć naukę w naszej szkole...

                   Z A P R A S Z A M Y !!!